Biologia na czasie 1 – podręcznik do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego i technikum

“Biologia na czasie 1” do pierwszej technikum i liceum” to podręcznik autorstwa Anny Helmin oraz Jolanty Holeczek stanowiący pierwszą część serii przeznaczonej do nauki biologii w liceach ogólnokształcących oraz technikach w zakresie podstawowym tj. obowiązkowym niezależnie od obranego profilu oraz wybranych rozszerzeń na maturze. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Nowa Era, które od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści na potrzeby polskiej szkoły. Zgodność z obowiązującą podstawą programową zaświadcza numer dopuszczenia podręcznika przez Ministerstwo Edukacji i Nauki: 1006/1/2019. 

Zalety podręcznika

Podręcznik został dopasowany do wieku uczniów, dla których jest on dedykowany, a więc świeżo upieczonych absolwentów szkół podstawowych. Treści stanowiące powtórzenie z poprzedniego etapu edukacyjnego zostały odpowiednio oznaczone, co pozwoli w łatwiejszy sposób połączyć fakty i aktywować wspomnienia. Korzystanie z publikacja przyspiesza naukę – najważniejsze treści zostały odpowiednio wyróżnione graficznie. Przygotowanie do sprawdzianów okresowych ułatwia natomiast zebranie kluczowych kwestii dotyczących danej materii w wieńczących dział “Podsumowaniach”. Skomplikowane biologiczne procesy staną się zdecydowanie przystępniejsze dzięki klarownym, kolorowym infografikom i wykresom. Na wyobraźnie oddziaływać będą także barwne zdjęcia umieszczone w każdym omawianym temacie. 

Przydatny do matury!

Podręcznik sprawdzi się doskonale jako wstępna faza przygotowań do egzaminu maturalnego z biologii – nie jest bowiem tajemnicą, że aby w satysfakcjonującym stopniu opanować zakres rozszerzony, najpierw należy płynnie posługiwać się wiadomościami z zakresu podstawy. Warto dodać, że do publikacji przygotowano także dedykowane karty pracy, a więc zbiór ćwiczeń ułożonych w taki sposób, by uczeń mógł na bieżąco powtarzać i utrwalać sobie nabywany na lekcji materiał. Zadania są różnorodne i koncentrują się na rozmaitych umiejętnościach.